Studenci mechatroniki na szkoleniach Waterjet Academy

Studenci III roku Mechatroniki wybrali się z końcem grudnia do Elbląskiego Parku Technologicznego by wziąć udział w szkoleniu Waterjet Academy, przeprowadzonym przez firmę JetSystem z siedzibą w Elblągu.

Studenci mechatroniki  zgłębili tajniki Nowoczesnych technologii cięcia w Mechatronice Produkcji, a po  szkoleniu odbytym w zakresie przedmiotu Konstrukcja Maszyn, otrzymali Certyfikat potwierdzony przez firmę JetSystem z Elbląga oraz WSIiZ.

Młodzi mechatronicy uczestniczyli w wykładach i laboratoriach, których tematyka oscylowała wokół: nowoczesnych technologii cięcia (wad i zalet: cięcia laserowego, plazmą i wodą), możliwości zastosowania technologii cięcia wodą w przemyśle, własności karnetu, budowy urządzeń do cięcia wodą. Zapoznali się z budową urządzeń do cięcia laserowego, plazmą i wodą, oceniali jakości procesu cięcia laserowego, plazmą i wodą na podstawie porównania detali wykonanych za pomocą powyższych technologii, dobierali optymalne parametry technologiczne dla procesów cięcia wodą.